Jdi na obsah Jdi na menu
 


Prunus mahaleb 3 - polokaskáda 2011

 Velmi zajímavý  starý strom. Jeho vyzvednutí v březnu 2011 bylo velmi snadné, navíc měl strom velmmi kvalitní kořenový systém a vyzvedávání proběhlo také v ideálním období pro tyto stromy. Nicméně u této Prunus mahaleb byl aklimatizační start dost pomalý, oproti ostatním Mahalebkám. Zvláštní.

Nicméně i tento strom nakonec vše zvládl a za pár měsíců už byl v pohodě.  Bohužel několik větví zaschlo. Ale i tak strom nyní disponuje dostatkem větví , nabízející hned několik variant dalšího pěstování a tvarování. Dle mého se v tomto stromu ukrývá několik kompozic,  jde o to si vybrat.

Nakonec jsem se rozhodl využít maximální, nejdelší variantu listnaté polokaskády. Myslím, že kompozice bude po pečlivém dopěstování jemné struktury  velmi zajímavá. Důležité bude zachovat  ve stromu charakter listnáče. 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

www.CervenaCerna.cz

(kiktty18, 12. 4. 2013 12:27)

Zdravím Vás. Teď se šíří po netu a mezi lidma revoluční metoda výdělku peněz, skvělá i pro maturanty :) Vydělávám si takto už od půlky ledna a jsem tím fascinována :) Miliony z toho sice nejsou, ale dokud to jde, tak se mi hodí každá snadno vydělaná kačka :) Je to z návodu Nadhled.Web2001.cz