Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pinus sylvestris -yamadori (M. Škrabal)

První tvarování této krásné yamadori Borovice proběhlo tentokrát u Mirka Škrabala.  Pozvání přijali jak Mirek Čech (mimo jiné stihl rekonstrukci modřínu z loňského semináře) a také Olda Kašpar.  Celý den proběhl ve velmi pohodové náladě a na konci se vyloupla velmi sympatická Borovice s obrovským potenciálem.

Celý rok 2010 strom skvěle přirůstal a přibylo spoustu nových výhonů.

V únoru 2011 jsem u Mirka provedl restyling této velmi zajímavé Borovice a s výsledkem jsme oba velmi spokojeni. Pravdou je, že fotka v tomto příppadě nemůže nastínit to , co strom nabízí ve skutečnosti.

Na jaře 2011 Mirek strom přesadil do skvělé desky od Erika Križovenského. Vznikla tak velmi unikátní kompozice.

Na konci září 2011 jsem provedl přípravu na zimu včetně doladění koruny.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Yamadori

(Andrej, 23. 1. 2010 16:28)

dobry den, nadherna praca... chcem sa opytam, tiez mam vyhliadnuty strom v prirode..chodim okolo uz 2roky, no neviem si rady ako ho preniest, aby som neposkodil moc korene a ujal sa nasledne. Vedeli by ste mi v tomto smere poradit. Videl som u vas krasne yamadori, tak snad bude aj nejaka uzitocna rada :) dakujem moc dopredu.... elnino@centrum.sk

Nádhera

(Jarek Servus, 10. 12. 2009 11:45)

Upřímně tleskám a závidím krásné jamadori a ještě hezčí výsledek, i kkdzž jsem čekal, že zvolíte korunu a větším pohzbem doprava. Z navrhovaných tří variant je tato určitě nejlepší.