Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pinus sylvestris - yamadori s jinem a uzlem 2008

 Velmi zajíímavá Borovice má výrazný kmen a dominantní část suché větve, která bude proměněna na jin. Kmen se doslova uzlovitě točí a je to dost výrazné místo stromu. Bohužel větve naprosto prozatím nekorespondují s kmenem a jinem. 

V první fázi jsem se zabýval přípravou kompozice a to zkompaktněním obrostu. Tři ohyby větví stačily k tomu, aby strom dostal už na první pohled nový charakter.

Ani po přesazení nebylo nutné měnit záměr . Někdy se u nebari objeví malý problém, který neumožní využít buď náklon stromu nebo dokonce správné usazení nově vznikající kompozice.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

JIN

(R.Fraštia, 11. 12. 2012 9:31)

je opticky agresívny a v kompozícii na mňa pôsobí neprirodzene (hmota aj línia) - myslím si, že v tomto prípade by menej bolo viac (posielam fotomontáž bez jinu) ... ostatné ? ... klasika ... koruna síce o niečo mohutnejšia oproti prvému tvarovaniu, ale perfektne "učesaná", takže práca, ako inak, závideniahodná...
Zdraví Ťa Rudo

Nové drátování

(Jarek Servus, 9. 12. 2012 21:51)

Trochu mě překvapilo, že po oddrátování se větve tolik vrátily. Budeš se vracet k podobě na obr. č. 63 a 64, nebo se máme těšit na překvapení s volnější a dramatičtější korunou?

Velmi...

(Ivet, 7. 8. 2011 15:32)

Velmi pekna premena ako vzdy, tento typ borovic sa mi paci, pravdupovediac typovala som trochu volnejsiu korunu s istym nadychom dramaticnosti a divokosti, ktora by naviazala svojou neformalnostou na pekny priebeh kmena...