Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pinus sylvestris - rašeliniště 2006

Na první pohled běžná yamadori Borovice lesní. Vyzvedl jsem ji na rašeliništi 9. června 2006. To jsem se vracel z výstavy z Merklína spolu s Josefem Sirotným a po cestě nazpět navštívili  Tomáše Bendu.  Ten nás vzal na krrátkou výpravu za yamadori. Zajímavý kmen se vyklubal v průběhu pěstování rostliny , výrazná borka je důsledek stanoviště , kde rostla. Pomoci cíleného (dvakrát v roce) řezu a samozřejmě díky správnému pěstování, se mi podařilo během necelých tří vegetačních období připravit z velmi vytáhhlé rostliny , zajímavý  a dost kvalitní základ Borovice pro první tvarování. Více podrobností najdete později v samostatném příspěvku.

Cíleným pěstováním získávala Borovice stále více využitelného a kvalitnějšího obrostu.

Už v roce 2010 byl zřejmý výrazný posun v koncepci.

K dalšímu restylingu jsem přistoupil na začátku února 2011.  Uskutečnil jsem návrat k původní zamýšlené pohledové straně a myslím, že to stromu očividně prospělo a Borovice výrazně zdokonalila svůj projev.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

:-)

(Tom Benda, 11. 10. 2009 10:29)

Takováhle borka na menších stromech, to je paráda. Jsem rád, že sis "u mě" taky udělal radost :-) - teda doufám, že Ti dělá radost :-D

Pěkné

(Kulhavý, 26. 7. 2009 9:46)

Pěkná ukázka toho,jak se dá díky promyšlenosti a zkušenosti vytvořit zajímavá bonsai i z na první pohled nezajímavého materiálu ("řidítka" na krátkém kmeni,pro mne velmi těžký materiál,asi bych nevěděl co s tím).Pro mě velmi poučné,těším se na další vývoj!
Zdraví Milan,Pardubice.