Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pinus mugo - školka 2007

Borovice Pinus mugo, běžný ,malý školkařský materiál . který mi zbyl z podzimní výsadby 2007.

V březnu 2008 jsem přistoupil k realizaci drobného nápadu. Vzhledem k tomu, že kořenový bal rostliny nešel už od pohledu běžně rozebrat a množství jemných kořenů vyrůstalo i ze spodních větví, rozhodl jsem se pro založení malého voru, který snad časem bude mohutnět. Silnější spodní větve jsem vytvaroval do vodorovné polohy tak, aby ležely co největší plochou v substrátu. Následně jsem vybral ty nejkratší a nejvhodnější větve a vytvaroval první koncepci Borovice. Stromek jsem zasadil do polystyrénové bedničky a pečlivě zapravil substrát kolem ležících větví- budoucích kmenů.

V prosinci 2010 jsem přikročil k další fázi na tomto stromku. Po vyčištění a protrhání jehlic jsem opět strom vydrátoval a vytvaroval. Tentokrát už mnohem přísněji. Vzhledem k symetrii koruny , kterou  jsem založil při prvním tvarování , jsem se nyní rozhodl odstranil z pohledové strany pravou část stromku, tedy dva kmínky, které se mi nehodily do kompozice. Jeden jsem prozatím proměnil na jin, ale myslím, že bude časem odstraněn.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Hezoučkej

(Jarek Servus, 18. 12. 2010 9:26)

Nic lepšího mě nenapadá při pohledu na tenhle vor.
Co se týká jinu vpravo, zožná by stálo za to, očesat ho zprava, aby víc sledoval pohyb voru. Takhle mi příjde jako kříž u lesa.