Jdi na obsah Jdi na menu
 


Netradiční ohyby - zeslabení kmene

Mezi netradiční způsoby ohybu určitě patří vnitřní zeslabení kmene či větve.  tento způsob lze využít  například ke zvýraznění linie kmene - větve, rozpohybování příliš rovného a silného úseku stromu a v dalších situacích.

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

re:Milan

(Pavels, 30. 3. 2009 22:59)

Ošetření není až tak nutné, to jsem psal, borovice si stejně vyroní pryskyřici. Přiznat ji do kompozice v rámci pohledové strany je samozřejmě možné, záleží jen na záměru.Pokud je provedení vpořádku, kalus se začne tvořit na okraji vyfrézované dutiny a je možné, že mezeru za několik sezon zavře. Nikoli asi zaplní. Tvar by měl být více podélný kvůli pozvolnějšímu rozložení ohybu. Je možné si to např. vyzkoušet na kartonové ruličce od toalet. papíru. Vyříznout podélný otvor a zkusit ohýbat za mírného vytáčení. Tak se jednoduše na vlastní oči přesvědčíš, jak funguje materiál při takovém úkonu. Mezera dutiny při správném provedení se jakoby mírně zavírá za mírného zvlnění.

ohyb2

(Milan Kulhavý, 30. 3. 2009 19:55)

Ještě se chci zeptat,zadali elipsovitý tvar dutiny má nějaký význam a vztah k následnému ohýbání.

ohyb

(Milan Kulhavý, 30. 3. 2009 19:48)

Velmi zajímavé,mám právě úplně stejný problém,taky s borovicí.A tak se chci zeptat: ta dutina se nechá časem zarůst nebo se vybělí,ošetří a přizná?
Zdraví Milan,Pardubice