Jdi na obsah Jdi na menu
 


Modřín - yamadori 2005

Vvýrazná borka, dostatečně kvalitní nebari, jemný obrost, to jsou devizy tohoto Modřínu. Vyzvednutý a pěstovaný je od jara 2005.  Od roku 2007 byl v nabídce rostlin pro semináře. Statečně však odolával, zřejmě se nezdál být dostatečně zajímavý.  Už delší dobu jsem si pohrával s myšlenkou vytvarovat tento strom. Záměr jsem měl, teď v únoru 2010 došlo k realizaci.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

modřín

(Luboš Šebek, 10. 2. 2011 23:37)

Čau Pavle, spodní větev bych zanechal a volil pohledovou stranu foto 5,7 od konce. Pokud větev odstřihneš tak s Tebou přestávám kamarádit!!! Ne vážně. Při odstřižení bys odhalil lukovité jednostranné zakřivení kmene a strom směřoval do "literátu" s nezajímavým kmenem. Pokud ji odstřihneš tak tam nech alespoň tu menší vytváří hloubku a perspektivu. Mýslím, že strom dobře znám, má krásnou starou borku která bohužel na foto nevynikne.

větev nelíbí

(m kolacia, 19. 2. 2010 19:30)

tu spodní větev bych tam nenechal ...ubírá stromu dynamiku ...hodně ho vyvažuje

Skica

(Jarek Servus, 15. 2. 2010 15:12)

Jako obvykle jsem na něco nesmírně důležitého zapoměl. Ta skica budoucího stromu je naprosto vynikající grafika.
Kdyby jsi uvažoval o jejím prodeji, tak koupím.

Provokující větev 2

(Jarek Servus, 15. 2. 2010 15:09)

Pavle, já s tou větví vzadu souhlasím a líbí se mi tam. Asi jsem to neřekl dost jasně. Nadpis jsem volil proto, protože může někoho provokovat svou polohou v oblouku. Už před třemi lety mi něco podobného předvedl. Čestmír s borovičkou a přímo řekl, že ji tam mám nechat, ať nutí k myšlení. Je to fakt moc pěkný strom.

re:...

(Pavels, 13. 2. 2010 9:21)

re: Pavel Šimša - na tu spodní větev teprve dojde, jinak pokud by byla odstraněna, myslím , že se tak dostatečně zviditelní dlouhý jin, který tuto funkci přebere, možná to i prospěje linii stromku. Každopádně vetev prozatím bude zapojena do kompozice.
re: Jarek Servus - Jarku, malá větev vzadu je velmi důležitý prvek kompozice, tvoří hloubku celé kompozice, není schovaná pod horní korunou, rozbíjí velký prostor (vyvažuje) pod vnitřním obloukem. Je třeba si to v hlavě sestavit ve 3D pomocí např. pohledu zezadu . Co se týče zakryté větve , odpověděl jsem už Pavlovi Š.

osoba

(m kolacia, 12. 2. 2010 20:12)

... připomíná mi to výjev .... "mám holé ruce"

na greenhornech se řešil podobný strom v borovici ... stačí dramaticky zpracovat horní partii a úplně se změní charakter stromu ... je to více do "bonsajova" ale naprosto super

provokující větev

(Jarek Servus, 12. 2. 2010 17:10)

Škoda, že mě tenkle strom neoslovil, ale krásná ukázka toho, jak ze zdánlivě špatného výchozího materiálu lze vytvořit velice zajímavý strom. Nadpis jsem volil proto, že větev jdoucí do vnitřního oblouku může někoho provokovat, ale spoluvytváří charakter. Jen jsem se chtěl zeptat, pjestli uvažuješ o tom, že zakrztou větev odstraníš úplně, nebo ji stáhneš dolů, nebo y ní bude jin? Velice zajímavý stromek, jsem zvědavý, jak bude vypadat s jehličím.

spodní větev

(Pavel Šimsa, 12. 2. 2010 9:14)

Zase zajímavé co se z toho dá "vytřískat". Proč jste, oproti návrhu, nechal tu spodní větev a nepřetáhl ji doleva? Jinak když tam ta větev nebude, ten plynulý oblouk se až moc zvýrazní, nebo ne?