Jdi na obsah Jdi na menu
 


Juniperus chinensis Sargentii - 2007 (M.Škrabal)

Jalovec zakoupil Mirek Škrabal na jaře v roce 2007.   Bohužel foto původního materiálu nemám. První foto bylo pořízeno v listopadu 2007 po prvním tvarování v rámci semináře. Strom byl od počátku zajímavý liniemi mrtvého dřeva, pohybem kmene. Bohužel obrost na dost silných větvích musel být prostříhám, jelikož byl značně odrostlý.  Během dvou vegetačních období se s Jalovcem značně zapracovalo pěstitelsky. Obrost výrazně zkvalitnil a nyní v únoru 2010 mohl projít rekonstrukcí. V průběhu čištění rostliny přišel zcela nový impuls na změnu dosavadního charakteru rostliny, její pohledové strany. Myslím, že současný Jalovec je výraznější a mnohem kompozičně vyváženější. Spolu s kvalitní obrostem vzniklo velmi působivé dílko.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

wooow

(Roman , 16. 2. 2010 17:29)

podareny jalovecek a neostava len suhlasit z tvojimy poslednymi vetami takto je skutocne krajsi a posobyvejsi.hold kdo umi ten umi :)
a tymto zdravim aj tvoju pravu ruku Mirka.

Prijemny posun...

(Ivet, 13. 2. 2010 20:00)

Zaujimava borievka a velmi prijemna zmena k lepsiemu. Pekny priklad toho ako par stupnov pootocenia doda stromu iny rozmer. Zrejme to bude chciet asi mensiu ovalnu alebo gulatu misku. Presadite este tento rok?