Jdi na obsah Jdi na menu
 


Habr 2004 - nebari- jak je vylepšit

Způsobů, jak vylepšit nebari (kořenové náběhy)  u listnatých stromů je spousta.   Tvorbu nových kořenů, ze kterých se dá dobudovat a vyslepšit nebari, ovlivňujeme už při první úpravě hlavních- silných kořenů, při prvním přesazování, je dobré nepodcenit tyto zásahy a zbytečně neztrácet dlouhý čas kvůli několika minutám hned na začátku. Také doroubování či přikájení kořenů není příliš náročné, jen musíme včas pamatovat na přípravu potřebného materiálu. Postupně  vám představím několik způsobů, které jsem úspěšně praktikoval bez potřeby pařeniště či skleníku.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

misky

(mdomeny.blogspot.com, 7. 4. 2009 22:44)

v súčastnosti mám totiž všetko v plastových vedrách. Budem musieť začať investovať do misiek, lebo z yamadori stromčekov postupne dozrievajú bonsaje, tak by to chcelo zvýšiť ich životnú úroveň :-)

Ak chceš, pozri sa na moje yamadori stromčeky, nie som profík, ale veľmi ma to baví www.mdomeny.blogspot.com

miska

(Pavels, 7. 4. 2009 22:37)

V procesu zapěstování či prvotním tvarování rostliny je plast či jiná nádoba mnohdy dostačující. Pro prezentaci bonsaje v rámci estetických pravidel nevhodné.

Plastové misky

(mdomeny.blogspot.com, 7. 4. 2009 22:07)

A vies mi poradit? Co si myslis o plastovych miskach na bonsaje..? Je to ok? Tu je zaujimava ponuka, mas s nimi skusenosti? http://www.nebari.cz/bonsai-bonsaje-prodej/bonsai-bonsaje.php?CA=42

nebari

(Pavels, 7. 4. 2009 16:16)

Na rány používám Cu pastu buď v tubě nebo tuhší ve formě jakoby plastelíny, na větší rány je to kombinace obou. Na kořeny používám pudrový stimulátor, případně jemně nasekané sfagnum ve větším množství zamíchané do substrátu a umístím do blízkosti kořene.

ako na nebari?

(milan, 7. 4. 2009 12:45)

ahoj, čo to je za náter, ktorý dávaš na rany? používaš aj stimulátor na korene? presne toto potrebujem vedieť, mám nejaké yamadori, ale chcelo by to vylepšiť nebari :))