Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ficus retusa

Loni v létě jsem zakoupil v BC Libčany velmi zajímavý Fíkus retusa . Velmi dominantní kmen upoutává svou mohutností. Bohužel obrost nebyl ideálně vytvarován. I když se bytovým rostlinám intenzivně nevěnuji, neodolal jsem a strom zakoupil. Zbytek loňského roku jsem jej nechal venku naplno narůst a na zimu mi jej uskladnil Mirek Škrabal ve svém skleníku. Dnes jsme  v souvislosti s přípravou na letnění Fíkusy u Mirka odlistili. Tento jsem následně poprvé přísněji vytvaroval. A ejhle, dominanta výrazně prokoukla.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Šíří se rychle

(Andrejka, 12. 4. 2013 11:32)

Čau vespolek. Právě koluje mezi lidma unikátní finta, jak snadno vydělat peníze - perfektní na jarní večery :) Sama si takto vydělávám už od ledna a je to až neuvěřitelné.. Stamiliony tím nevydělám, ale i tak, dokud můžu, tak si tu chvilku na sebrání volných zlaťáků najdu! Je to z návodu Nadhled.Web2001.cz

Legenda-bonsai

(Amadeo, 5. 8. 2010 17:49)

D.den musim pochvalit velmi krasny a obrostly ficus retusa pestuji pokojove bonsaje Ligustrum chinensis,Fukine thea,sereissa f. variegata a budu si kupovat ficuse retusu chci se zeptat jak to bude ze vzdušnima kořenama porostou mu nebo ne nekde sjem četl že ne,že na to nema podminky dekuji přeji ficusu štastny zbytek let PS:kolik mu je let a jaka je šiře kmene dekuji :-)