Jdi na obsah Jdi na menu
 


Buxus harlandii 2006 (owner M.Škrabal)

 Importovaný Buxus koupil Mirek na podzim 2006 . Zvláštní bylo, že strom byl v rámci koruny  v dost špatném stavu, ale při přesazování na jaře 2007 ukázal přímo dokonalý kořenový systém. Bohužel starší fotografie se mi  zatoulaly, budu muset dohledat. Nicméně  strom měl až do jara 2010 dost výrazné růstové problémy. Pak jakoby slyšel naše prosby  nastal zlom a Buxus začal velmi výrazně přirůstat a snažil se nám dělat radost.

Fotky v této galerii jsou bohužel až od března 2011, kdy jsme už měli vyřezané některé "madla" na stromu. Tím myslím, nepřirozené zahnuté silné větve. 

Strom velmi narostl a stejně tak prošel několika zákroky tvarování. Současný vývoj na začátku jara 2012 je velmi pozitivní a potenciál stromu se neustále zvyšuje.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Miska

(Jarek Servus, 5. 4. 2013 19:43)

Miska se opravdu povedla. Strom je krásně prokořeněný. Paráda

Po výstave na Soláni

(R.Fraštia, 28. 10. 2012 11:51)

som spracoval virtual tohto stromu s výrazným nárastom zelenej hmoty vpravo dolu - teší ma jeho "ochota" toto vetvenie a olistenie tvoriť...ten kmeň si zaslúži niesť bohatšiu korunu...
CauR.

Substrát

(Jarek Servus, 21. 10. 2012 18:15)

Ahoj Pavle,
moc hezký elegán, vzdušný a lehký. Jen jsem se chtěl zeptat, jestli je čistá akadama jenom na povrchu a pod ní máš svůj osvědčený substrát.
Zdravím
Jarek

Re: Substrát

(Pavels, 21. 10. 2012 20:38)

Jarku, akadama je jen nahoře tak jak píšeš.

Kdo pro něj pojede do Holandska?

(hynek hynek, 17. 3. 2012 5:35)

Nebo někam jinam?
Borka toho stromu je krásná.Jen je těžké ho někde koupit.
Za radu budu rád.
Zdraví a krásný den přeje HH.

Re: Kdo pro něj pojede do Holandska?

(PavelS, 17. 3. 2012 9:00)

Zdarvím p. Hynek. Tento strom byl původně zakoupen v Isabelii. Stejně tak je pokud vím, dost běžným sortimentem v Libčanech u p. Pišla. I ve větších velikostech. Bohužel i tento , stejně jako většina ostatních Harlandii má v počátku silné kosterní větve v podobě háku či rukojeti starých deštníků (asi víte co myslím). Ty je třeba postupně vyřezat a nahradit novými větvemi, nebo použít jen náběhy stávajících větví. Nutností je dobré přesazení. Pokud bych uvažoval o Harlandii, určitě bych volil nákup na jaře nebo začátkem léta. To kvůli aklimatizaci a kvalitnímu vyletnění. Tak aby strom na zimu šel do interiéru v plné síle.