Jdi na obsah Jdi na menu
 


Azalka 2007 (Mirek Škrabal)

Tuto Azalku si Mirek koupil myslím na podzim 2007. Nejdříve mu docela dobře prosperovala. Následující rok 2008 však měla docela růstové problémy. Původní majitel nám sdělil, že byla na jaře 2007 přesazená a že máme počkat až se více aklimatizuje. Přesto rok 2008 přestála s odřenýma ušima. Navív kostra koruny byla v horní části plná boulí a špatně nasazených větví.

Na konci jara 2009 jsme se rozhodli podívat se výrazněji na kořenový bal. Zjistili jsme , že po předešlém přesazení se kořenům vůbec nechtělo do nového substrátu, což byla čistá kanuma. Kořeny se jej ani netkly. proto jsme kořenový bal výrazně rozrbrali a strom zasadili do našeho míchaného substrátu.

Od té chvíle začala úžasná regenerace Azalky.

Na začátku jara 2010  jsem strom výrazně prořezal, hlavně vyřezal vrcholovou část a začali jsme stavět strom, téměř od počátku. V roce 2010 Azalka velmi výrazně narostla a docela mile i zakvetla.

V březnu 2011 jsem znovu Azalku restyloval. Výhony výrazně zesílily a přibylo jich velké množství. Po dotvarování koruny stromu jsme byli velmi spokojeni , navíc téměř všechny výhony mají připraveny na jaro květní pupeny, takže se má Mirek na co těšit.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář