Jdi na obsah Jdi na menu
 


Yamadori lov trochu jinak

Letošní yamadori lov jsem zahájil trochu jinak. Před dvěma lety jsem našel zajímavou větev.  letos jsem si na ni vzpoměl a jelikož vše potřebné bylo po ruce, spolu se synem jsme  vyrazili. Přikájel jsem celkem tři rostliny. jakmile se výrazně oteplí, bude potřeba zkontrolovat vlhkost balů. Ale myslím, že dva měsíce by měly na jednu zálivku vydržet. Teď nezbývá než čekat na výsledek.

Vegetační sezona uběhla jak voda. V říjnu jsme se opět s Jakubem vydali zjistit jak dopadl náš únorový lov. A hodnocení? V podstatě jsem spokojený , ale výsledek se naplno projeví až na jaře. 

Po příchodu  a před odříznutím  větve jsem zjistil, že, dvě z přikájených rostlin  byly zalomené, suché. Třetí fungující má silné pupeny. Doma po rozbalení balu se ukázalo, že všechny tři pokusy byly srostlé. Nicméně ty dva suché jsem zřejmě nadbytečně při seříznutí zeslabil a k zalomení mohla přispět jakákoliv náhoda, možná pták.

Třetí přikájená rostlina je skvěle a silně srostlá. Uvidíme, zda bude dostačující vyživit aspoň některou část odříznuté větve. Větev jsem zasadil do kontejneru a umístil na vyhřívané lůžko ve foliovníku.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

sd

(Stan, 15. 8. 2015 18:21)

Hi!
This looks amazing. Is this "branch" still alive? Hope all is good with this one...

Mrkněte

(Andy, 18. 3. 2013 13:45)

Aloha. Nedávno vznikla novinka z oblasti online výdělků, skvělé na jaro, když je hodinka, dvě času... Vydělávám si takto bez práce už nějaký čas a penízky přibývají. Milionářka přes noc se ze mě sice nestala, ale i tak mám radost ze snadno vydělaných kaček... Přečtěte si to taky na www.CervenaCerna.cz

Zaujimavy...

(Ivet, 18. 3. 2011 14:51)

projekt, som zvedava na vysledok a samozrejme drzim palce aby vynalozene usilie prinieslo ovocie :-)

Re: Zaujimavy...

(PavelS, 18. 3. 2011 15:36)

Díky Ivet.

Re: Re: Zaujimavy...

(Lukas, 14. 6. 2012 22:44)

Ahoj, tiez by som chcel vyskusat ziskat takymto sposobom konar zo stromu. Kde je mozne sa docitat o prikajani trocha viac?

zvědavost

(Dobruda, 24. 9. 2011 21:14)

Ahoj Pavle, už od začátku tohoto tvého projektu jsem zvědavý jak dopadneš. Dnes se blíží konec září atak by mne zajímalo, jestli se rostlinky chytlily a zda jsi přikročil koncem srpna k řezu a jak často jsi musel v průběhu léta chodit zalévat.
Přeji zdárný průběh Jirka

Beh na dlhu trat

(Marián Šimkovič, 18. 3. 2011 15:44)

Prepac Pavle zle som sa vyjadril. Mal som na mysli kedy budes moct samotnu vetvu odrezat od stromu.

Re: Beh na dlhu trat

(PavelS, 18. 3. 2011 15:57)

Pravděpodobně budu řezat koncem srpna.

Beh na dlhu trat

(Marián Šimkovič, 18. 3. 2011 14:52)

Ahoj Pavle, zaujimalo by ma za aky cas sa mozu vytvorit korienky respektive kedy budes presadzat? Podla mna je to beh na dlhu trat. Drzim palce.

Re: Beh na dlhu trat

(PavelS, 18. 3. 2011 15:39)

Ahoj Mariáne. Zkus znovu pozorně přečíst text k fotogalerii. Kořeny už tam jsou na mladých rostlinách, já je jen přikájel. Je potřeba any mladé rostliny srostly se starou větví. Nejedná se o vzdušné hřížení.