Jdi na obsah Jdi na menu
 


Prunus mahaleb 2 (vrchol 2010)

Další velmi kvalitní Mahalebka. Prozatím nejsem rozhodnutý, kterým směrem se s toutoo rostlinou vydám. je ponecháno několik variant. Kmen této rostliny je obdivuhodný a stejně jako u předchozí Mahalebky i tady bylo možno odstranit původně vytáhlý kořen a rostlinu tak zapustit níž. U tohoto stromu to je ale finální pozice výškového usazení kmene. Korigovat se bude maximálně náklon rostliny.

Prozatimní růst stromku je velmi dobrý. Obzvláště rok 2011je přímo velkým skokem pro strom. Zkvalitnění kořenového balu a usazení do šikmější olohy s vizí snad listnáčové polokaskády.

V prosinci 2011 jsem založil první tvar koruny stromu. Jde hlavně o rozvlnění jednoletých výhonů , vytvoření první linie větve a její směr. Výhony jsou prozatím ponechány v plných délkách. Bohužel starší větve jsou velmi tuhé a hlavně křehké. Proto s nimi zkusím výrazněji pohnout, jakmile bude strom aktivní. Samozřejmě při dalším budování koruny spoléhám na narašení dalších výhonů v koruně a postupným zahuštěním a hlavně zjemněním koruny stromu.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

mahalebka

(Fero Klíma, 20. 12. 2011 11:21)

Dobrý deň,
môže z toho byť krásny strom - bonsaj. Mahalebky sa mi páčia pre svoj pekný lesklý a pomerne malý list. Tiež ich pár mám. No na dvoch z nich sa mi objavil glejotok a akosi sa mi nedarí nad ním zvíťaziť. Rany som vyčistil a zatrel podľa odporúčania pelacolom, no ani to na 100% nezabralo. Máte s tým nejaké skúsenosti?