Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pinus sylvestris - yamadori s dlouhou větví

 Velmi zajímavou yamadori Borovici jsem zakoupil na začátku léta 2010. Dle původního majitele byla Borovice sbíraná na jaře 2008.  Rostlina už při nákupu byla ve velmi dobré kondici a držela si na větvích spoustu pupenů a krátké jehlice. 

V září 2010 jsem začal s postupnými ohyby kmene, které jsem rozližil do několika částí. Záměr do budoucna jsem měl už od počátku, někdy v roce 2009, když jsem strom viděl poprvé. Bohužel tehdy ještě nebyla na prodej. 

Vše se zdařilo, tak jak jsem si předsevzal. Na jaře 2011 , jakmile Borovice začala skutečně růst, jsem strom přesadil do nové misky a nové pozice. Bohužel nebari mi neumožnilo usadit strom do ideální pozice takže bude muset být časem provedena mírná změna ohybu v konci kmene. S tím zřejmě bude i souviset malá změna v budoucí kompozici. Nyní je strom téměř připravený na založení nového tvaru, které pravděpodobně proběhne koncem roku.

 Na konci října 2011 jsem se pustil do závěrečné proměny stromu. Je třeba pečlivě zvážit každý krok, každý ohyb větve, aby koncepce byla vystavěna s minimálními opravami ohybů. Nejprve bylo nutno trochu více přihnout vrcholovou část stromu, což jsem už předpokládal při přesazení. Následovně jsem odstranil některé větve, které byly výrazně navíc a překážely při tvorbě. I přesto bude využito větší  množství obrostu, než by bylo třeba, ale drobné přebytky budou odstraněny až v jarním období na začátku rašení.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Něco veselého

(Denny, 12. 4. 2013 11:29)

Čau všichi. Všichni mluví o tom, že se objevila unikátní finta, jak snadno vydělat peníze - ideální na jaro, když je večer hodinka času. Vydělávám si takto už od půlky ledna a nemám slov, jak snadné to je... Nad poměry si díky tomu sice nežiju, ale dokud můžu, tak jsem vděčná za každé přilepšení. Přečtěte si to taky na Nadhled.Web2001.cz

tleskám

(JV, 26. 5. 2012 23:04)

skvělá dokumentace....

ttt

(Berny, 10. 11. 2011 19:47)

Zdravim fakt pekna prace jen tak dal!!!