Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pinus sylvestris - Krča

Vývoj Borovice lesní od roku 2003.

 

V srpnu 2010 jsem provedl výrazný zpětný řez. Borovice zareagovala velmi agresivně a vytvořila spoustu pupenů i ve starším dřevě.

V březnu 2011 jsem vyjednotil hodně nevhodných či nahločených pupenů. některé větve jsem vydrátoval a prozatím jen mírně upravil korunu stromu. jelikož plánuju mírnou změnu ve stavbě koruny, potřebuji nechat dorůs a prodloužit některé větve. V době rašení proto provedu ještě jednou detailněji výběr vhodných pupenů.

V polovině prosince 2011 jsem připravoval strom na jarní sezónu 2012.

 

Komentáře

Přehled komentářů

Povedené

(Milan Karpíšek, 12. 3. 2010 8:04)

Ahoj Pavle, hodně povedená práce a myslím že je to hodně velký posun. Jediný snad co mi trochu vadí je to že zmizel obláček, který zakrýval to nasazení první větve v levo. To nasazení se mi moc nezamlouvá. Jinak opravdu perfektní. gratuluju

re: re:p. Krča

(Josef Malimánek, 8. 3. 2009 15:20)

Děkuji za informace. On to byl tvar, který už by asi dneska málokoho oslovoval (i když se občas někde objeví i přibližně podobný), ale byl svůj.
Už se těším na fotky i té druhé vaší borovičky.
Zdraví J. Malimánek

re: p. Krča

(Pavels, 8. 3. 2009 0:08)

Také vás zdravím p. Mmalimánek. Ano vím o těch deštníkovitých Watererkách pana Krči. Kde a jak skončily bohužel nevím. Nicméně tato borovice je jeho rostlina, které nedostaly u něj žádné pojmenování, Petr Herynek říkal, že tehdy tomu říkali Compresa, ale nemá to nic společného s dnešní Compresou. Po smrti pana Krči se část jeho rostlin dostalo k Petru Herynkovi no a od něj ke mě. Mám ještě jednu takovou, mladší, z loňské návštěvy u P. Herynka a brzy ji sem také zařadím aspoň do fotogalerie.Jo zrovna teď je na výstavě ve Španělsku, aspoň se podívá i do světa. Zdraví vás Pavel S.

p. Krča

(Josef Malimánek, 7. 3. 2009 23:42)

Dobrý den, zdravím Vás Pavle. Je to opravdu nádherný strom. Jen při jménu pana Krči jsem si vybavil jeho borovičky, které jsem viděl někdy začátkem osmdesátých let a utkvěly mi v paměti svým plochým "deštníkovitým" tvarem koruny. Tato asi nebude jedna z nich. Už jsem si za ta léta na ně mnohokrát vzpomněl co je s nimi, jak asi vypadají dnes, když už p. Krča není mezi námi. Zdraví Josef Malimánek