Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pinus mugo Gnom 2006

Velmi zajímavá Borovice, kterou jsem si dovezl z Jirn od Petra Herynkka v roce 2006. Tato "Gnomka"  roste v nádobě od roku 1974. Jakmile jsem ji dovezl domů, bylo nutno ji zbavit nevhodné pískovcové nádoby. Opatrně jsem Borovici pomocí dřevěných špachtlí vytáhl z kamenné mísy. Kupodivu kořeny byly velmi aktivní.  Borovici jsem zasadil do nové, prostorné misky.

První tvarování proběhlo na podzim 2006. Borovice byla v jednotlivých následujících letech udržována hlavně řezem, jednocením pupenů a některé větvičky dotvarovávány drátem.

První výraznější rekonstrukce proběhla v únoru 2010. Borovice byla mírně snížena, obrost se výrazně zkvalitnil, což umožnilo vystavět koncepci koruny mnohem kvalitněji než při prvním tvarování.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Okopíruju Ti nápad

(Jarek Servus, 22. 10. 2010 17:13)

Borovice, jak jinak, je slečna krásná, s tou spodní větví Tě budu chtít napodobit u jedné borovice co mám. Uvažoval jsem o tom už dříve, ale takhle krásně předvedeno mě fascinuje.
Jarek

re: Robert

(Pavels, 8. 3. 2010 14:16)

V první řadě se věnujte pěstitelské činnosti, až budete umět pěstovat, zjistíte jak lze s rostlinou zacházet a jak ji ovlivňovat. S Borovicemi to není vůbec jednoduché, o to víc je musíte znát.

fakt parada

(Robert, 7. 3. 2010 18:16)

moc se mi to libi. dnes sem si koupil 20 cm borovicku a chci se do toho take pustit, ale mam zkusenosti jen z internetu...nechci to pokazit. na co bych si prosim mel zamerit kdyz ze tak mala? mam nejprve rok - dva jen vystipovat aby zesilila a nerostla moc do vysky? Robert z Brna

slečna výrazná

(m kolacia, 19. 2. 2010 19:23)

tahle borovice se mi líbila hned jak jsem ji prvně viděl ...třeba se také k něčemu takovému doprackuji :o))) ....... ta větev ji dělá originální