Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pinus mugo 2009 -yamadori - Tři hadi

Každý výlet za yamadori se těším na zážitky a už mnohokrát jsem si vysnil dokonalý strom, který snad jednou objevím. Dokonalý, aspoň pro mne, linoucí se po skále, ne takový, který najdu na kraji stezky. Takový, pro který bude třeba něco udělat, který se ukáže v plné kráse a přesto nebude snadné jej získat. Takový, který si musím zasloužit.  Tento sen se mi letos na jaře splnil a strom jsem pojmenoval  " Tři hadi ". 

Celý příběh zde:www.bonsaivigi.cz/clanky/yamadori/pinus-mugo-2009--yamadori---tri-hadi.html

V září 2010 jsem očistil stávající pahýly, proměnil je na jiny a ošetřil.

V prosinci 2010 jsem se pustil do tvorby skořápky se symbolikou "Tří hadů"

Březen 2011 je pro tuto Borovici symbolem mnoha silných, rostoucích pupenů. Pupeny  na koncích větví bude nutné vyjednotit, jakmile se začnou více dělit před narašením.

Na jaře 17.dubnaa jsem strom přesadil do misky od Erika Križovenského. S kompozicí jsem velmi spokojen a po prvním tvarování se kompozice ještě dle mého výrazně zlepší.

17.července 2011 jsem se věnoval stromu trochu detailněji. Některé výhony začaly výrazně dominovat v korunách stromu a spousta pupenů na starém dřevě bylo bez světla. . Bylo nutno jak protrhat jehlice, tím prosvětlit jednotlivé větve a konečně upravit jejich pozici. Vzhledem k agresivitě stromu jsem několik silnějších výhonů odstranil a zbytek obrostu jen učesal na správné místo. 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

pekne

(roman, 10. 7. 2009 21:50)

gratulujem k splneniu vytuzeneho sna