Jdi na obsah Jdi na menu
 


Modřín (yamadori Jakub)

Cílem této první fáze je využít maximum toho, co Modřín nabízí a obohatit rostlinu o další zajímavý a dramatický prvek.

Modřín celý rok velmi dobře prosperoval a odtržená část se velmi dobře zavalila silným kalusem. Přírůstky byly velmi silmé v hojném počtu. V listopadu 2010 jsem založil první tvar budoucí kompozice a výsledek je dle mého velmi dobrý. Větev vytažená do budoucího vrcholu neuvěřitelně zesílila a konicita bývalého špalku se hodně zlepšila a strom je na dobré cestě.

V květnu 2011 bohužel narašená spodní větev přestala růst a postupně zaschla. Koncepci jsem chtěl zachovat, proto jsem nechal růst naplno o něco vyšší větev.

Na začátku dubna 2012 jsem provedl další tvarování Modřínu. Horní větev dle plánu velmi narostla a hlavně zesílila. Je dostatečně dominantní pro můj záměr.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Poklona

(erik, 10. 10. 2013 20:45)

po tychto ukažkach a zaroveň veľkom zažitku sa určite budem chcieť s tebou stretnuť,určite by si mi bol maomocny aj s mojim smrekom,pretože ešte nemám vôbec predstavu čo s nim.Bude rok ako som ho doniesol s prirody a vegetí si vo voľnej pôde.Ak môžem pošlem foto na FB,ak ťa s tym nebudem moc otravovať.Inak skvelá práca,držím palce do Ďalšej tvorby.

nadpis

(Pepa, 8. 3. 2013 18:40)

Ahoj, nasel jsemm na netu super stranky s automaty zdarma a jeste ke vsemu pekne sexy babou tam :D mrknete na www.ZdarmaAutomaty.cz a zahrajte si :)

nadpis

(Sandra, 28. 2. 2013 11:34)

Ahoj, letos koluje po internetu a mezi lidma nová forma přivýdělku, ideální na zimu, když je večer hodinka dvě času :) Sama si takto vydělávám už od ledna a fakt mě to nadchlo! Miliony z toho sice nejsou, ale dokud to jde, tak se mi hodí každá snadno vydělaná kacka :) Kdyžtak mrkněte na www.Cervena-Cerna.cz

Modřín

(Luboš Š., 3. 4. 2012 13:54)

Ahoj Pavle,
na tento modřín si dobře pamatuji i na komentář při vyzvedávání. Se stromem jsi udělal obrovský pokrok, myslím, že odumření větve stromu jen prospělo. Kmen z "nového" úhlu pohledu dosta výraznější pohyb a ničím nerušenou konicitu. Asi bych uvažoval o mírném náklonu vpravo a pokrácením pravé první větve. čau Luboš

Jestli ty nebudeš kouzelník...

(Pavel L., 3. 4. 2012 9:12)

Čauky Pavle,tak z takového špalku udělat takovej krásnej kousek,na to se nedá nic říct,jen paráda....
Čauky z jihu...

...paradicka

(Ivet, 14. 11. 2010 18:12)

Ahoj Pavle, velmi pekna premena a inspirativne spracovanie "spalku". Drzim palce v dalsom vyvoji.