Jdi na obsah Jdi na menu
 


Listy na podzim

28. 10. 2010

Podzim a vybarvení listů. nádherné období, kdy stromy obdivujeme pro svou pestrost a proměnlivost. Avšak postupné změny barev listů a jejich zasychání na větvičkách má velmi důležitý podtext.  Pro pěstování stromů v nádobě hlavně pěstitelský a velmi důležitý.Obrazek

Je důležité umožnit stromům co nejpřirozenější přechod do dormace. Mezi nejdůležitější faktory , kdy strom začne reagovat na změnu vybarvení litů a jejich další postupné zasychání patří intenzita slunečního záření ,  snižování nočních teplot a vlhkost.

V tomto podzimním období je nutné zajistit, aby zasychající listy zůstaly na stromě co nejdéle. I zdánlivě uschlé listy mají svou funkci. Totiž než listy opadnou, rostlina odčerpá z listů dusík a uhlík a ukládá je ve formě bílkovin do pletiv v kořenech. Na jaře jsou tyto bílkoviny použité jako zdroj dusíku při růstu nových listů. Do listů rostliny naopak uloží před  jejich opadem odpadní látky. Mezi typické příklady patří stromy Dub, Buk, Habr, Javor, Jilm, Bříza.

Při pěstování v nádobách dbáme jak na podzimní zálivku, tak i na přílišné nárazové Obrazekvystavování mrazu v průvanu. Nesnažíme se hlavně v období zasychání listy násilně odstraňovat nebo je i odstříhávat.(Hlavně u nás  měsíc říjen a listopad dle stavu počasí)  Můžeme tak rostlinu výrazně poškodit a jarní rašení pro nás může být zklamáním.

 

Obrazek

 

 

Náhledy fotografií ze složky Listy na podzim

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

www.CervenaCerna.cz

(Darinka, 18. 3. 2013 10:19)

Hezký den. Mám pro Vás tip, je to nová možnost, jak vydělávat z domova, vhodná pro lidi, co jsou doma.. Vydělávám si takto už od půlky ledna a penízky přibývají :) Miliony z toho sice nejsou, ale dokud to jde, tak mám radost ze snadno vydělaných kaček :) Více info na www.CervenaCerna.cz